Športni dogodki in tekmovanja

Sreda, 21. maj 2014, Velenje

Regijsko prvenstvo v balinanju 2014

Regijsko prvenstvo v balinanju 2014

Balinanje

V sredo je bilo na balinišču Premogovnika Velenje tekmovanje DU- velenjske regije v Balinanju,

Udeležilo se ga je 6 moških in 4 ženske ekipe.

Tudi naše društvo DU-Gorenje je nastopilo z moško in žensko ekipo.

Za ženske so nastopile : Flis Silva, Lozič Marica, Senčar Marija , Jakop Doroteja in Komljenovič Manda.

Za moško ekipo pa so nastopili: Ocepek Mitja ,Vidali Jože, Djordjevič Miodrag, in Tamše Franc.

Kljub v izredno lepem sončnem vremenu in lepo pripravljenem baliniščču naše obe ekipi tokrat nista imeli niti kančka sreče. Moški so igrali dve tekmi in obe izgubili ( ena 7: 6 in drugo 5 : 4 ) , kar kaže kakšna smola je bila ??????

Rezultat tega je bil , da je moška ekipa zasedla 5 mesto.

Pri ženskah je bilo malo boljše , saj so prvo tekmo zmagale proti Šmartnem z 7 : 4 nato pa so drugo preveč izgubile proti Pesju 3 : 11 in nato še proti kasnejšim zmagovalkam DU-Velenje kar 12 : 2 in so zaradi punt razlike pristale na četrtem mestu.

Po rezultatih sodeč ne moremo biti preveč dobre volje , vendar s pogledom na lansko sezono to ni bilo nobeno presenečenje, saj so bili rezultati lani skoraj enaki le , da so ženske tokrat bile za eno mesto nižje.

Kljub temu , da v balinanju veliko zadnje čase treniramo , bo verjetno še prišel čas , da bodo tudi rezultati boljši. Za obupat pač ni saj se z treningi da tudi velikokaj popraviti.

Zapisal

Tamše F.