Športni dogodki in tekmovanja

Ponedeljek, 14. september 2015, Velenje

Gorenjada 2015

Gorenjada 2015

Gorenjada

V petek in soboto 11 in 12.9.2015 je potekalo tekmovanje GORENIJADE 2015 večinoma v športnih prostorih šolskega centra Velenje. Tekmovanja se je udeležilo 19 ekip ( prvič preko 1000 nastopajočih ) iz matične tovarne v Velenju in podružnic iz Češke ter Srbije. Kot vsako leto se je tudi tokrat udeležila tudi naša ekipa KU-Gorenje z 42 člansko ekipo. Tekmovanja so potekala v naslednjih disciplinah: Veleslalom ( marca ), Nogomet, Tenis, Kegljanje, Odbojka, Štafetni tek, Badminton in Namizni tenis. Ekipa KU-Gorenje se je udeležila v vseh disciplinah razen v nogometu z moško in žensko konkurenco. Prav zanimivo je bilo za pogledati na otvoritvi tekmovanja kako se je naša ekipa, malo starejša združila z precej mlajšimi konkurenti. Pri vseh je bilo čutiti pravi športni naboj po osvojitvi tekmovanja. Že na otvoritvi je bilo poudarjeno, da je naša ekipa nevarna saj je že pred tremi leti – 2011 osvojila prvič, in lani 2014 drugič, prvo mesto. Tokrat pa se je čutilo že od prvega dne, da se bo letos malo teže zoprstaviti mnogo mlajšim, nasprotnikom, ker so bile dodane dve discipline, ki niso niti malo usmiljeni do starostnikov ( Štafetni tek in Badminton ). Že v petek sta bili uspešni naši tenisačici Tajnik A. in Bratkovič Z., ki sta osvojili tretje mesto, moška ( Dušan Jeriha in Skorenšek Bogdan ) pa sta bila sedma. Enako dobro so začeli tudi kegljači in kegljačice ker so eni in drugi osvojili drugo mesto. Nadaljevalo se je v soboto ko je prišel še vrhunec za našo ekipo v namiznem tenisu, kjer imamo prevlado že vsa leta. Toda letos je tukaj prišlo presenečenje za našo žensko ekipo ( Jan Mileno in Klosternik Ireno ), ki sta v finalu morale priznati premoč mlajšim. Tokrat je le moška ekipa, po hudem boju v finalu zavzela prvo mesto, ženske pa so bile druge, kar kljub temu ne zmanjšuje uspeha. Za ekipi so nastopili: Kovač Slavko, Javornik Jože in Klosternik Irena, Jan Milena. Malo manj uspeha so imele naše ekipe v odbojki, Štafetnem teku in Badmintonu, pa kljub temu niso razočarali pri svojem nastopu. Po končanem tekmovanju smo se popoldne v veselem pričakovanju rezultatov začeli po četrti uri zbirati v restavraciji Gorenja, kjer smo po dobri večerji čakali na razglasitev uspešnosti. Nato pa je nastopil vrhunec dneva, ekipna razglasitev in skupinska. Vsi prisotni v jedilnici smo z nestrpnostjo poslušali uvrstitve od 19 do prve ekipe. Letos smo se že pred razglasitvijo vsi zavedali, da tokrat ne bomo visoko uvrščeni, vendar smo kljub temu bili veseli uvrstitve na 7 mesto od 19 sodelujočih ekip. Prva je bila ekipa Servis-Point, druge so bile Skupne službe in tretja je bila ekipa iz Češke – Mora, Moravia.

Naša ekipa je tokrat osvojila le 1 pokal in veliko število medalj za kar jim gredo res iskrene čestitke z veliko željo da bi tudi ob dobrem zdravju in tako tekmovalno voljo nadaljevali še veliko let.

 

Športni referent

Franc Tamše