Športni dogodki in tekmovanja

Petek, 13. oktober 2017, Velenje

Tekmovalke pikada tik pod stopničkami

Tekmovalke pikada tik pod stopničkami

Pikado

V sredo, 11.10.2017, je bilo v AJDOVŠČINI v organizaciji DU- AJDOVŠČINA izvedeno državno prvenstvo za upokojence v PIKADU. Naša ženska ekipa KU-Gorenje je že 5. leto zapored nastopila na tem tekmovanju, kjer dosegajo odlične rezultate, saj so pred 3. leti celo bile prvič državne prvakinje, predlansko leto pa druge. Lani je bilo nekoliko slabše šesto mesto, pa kljub temu ni bilo slabo od 14. ekip.

Organizatorji tekmovanja DU – Ajdovščina so to tekmovanje organizirali prvič, zato smo pričakovali, da bodo mogoče prišle vmes kakšne napake. Ob koncu tekmovanja pa smo bili vsi že malo nestrpni, ker so tako dolgo pripravljali končne rezultate. Ob 8.30 uri se je začela otvoritvena slovesnost na kateri so nam otroci osnovne šole Štufar pripravili kratek program v sodelovanju s starejšimi kulturnimi sodelavci.

Potem pa se je začelo tekmovanje in naša ekipa je morala po predhodnem žrebanju nastopiti kot deveta.

Naše tekmovalke so prvi del začele odlično in zasedle drugo mesto.

Nato je sledilo kosilo, ki je bilo v srednji šoli oddaljeno kar 1.5 km daleč, zato smo uporabili prevoz z našim avtobusom, ki je bil na čakanju.

V drugem delu je bil razpored nastopov od zadnjega proti prvemu mestu.

Naše tekmovalke so v drugem krogu malo poslabšale rezultat (1242 – 1196), kar jih je na kraju pripeljalo do četrtega mesta z rezultatom 2438 in so za 324 točk zaostale za ekipo iz DU – Radeče, ki je imelo 2762 točk.

Končni vrstni red je bil naslednji:
  1. DU – Radeče (2762),
  2. DU – Ajdovščina (2639),
  3. DU – Semič (2583).

Za našo ekipo so nastopile igralke: 
  1. Bračič Olga (680),
  2. Lovrakovič Marija (474), 
  3. Jakop Doroteja (670), 
  4. Flis Silva (513) in 
  5. Žižek Katarina (575).

Letos je bila ta novost, da je tekmovalo pet tekmovalk in eden najslabši rezultat se je brisal.

Za konec še lahko zapišemo, da so moški DU-Velenje zasedli peto mesto z rezultatom 3030. V ženski konkurenci je bilo 15 ekip, za moške pa enako 15 ekip.

Našim tekmovalkam še enkrat čestitke in želja, da bi še naprej bile tako dobre in zdrave.

T.F.