Polžki

Torek, 5. februar 2013, Velenje

DRUGI POHOD ZA DUŠO IN TELO

DRUGI POHOD ZA DUŠO IN TELO

Polžki

(Velenje – Trebeliško – Velenje)
Napočil je težko pričakovani prvi ponedeljek v drugem mesecu leta 2013, ko smo se ob 8 uri zbrali pred pisarno našega kluba. Ugibanja o številu udeležencev je bilo hitro konec. Že pred štartom nas je bilo 26, se pravi 2 več kot januarja.

Pot nas je vodila zopet do »Brigite«, kjer smo hoteli na hitro popiti jutranjo kavico. Je pa hitrost postrežbe kar trikrat cepljena proti »brzini«.

Pri »SKAZU« čez cesto in ob »Hildini zapuščini« mimo opuščenega kamnoloma navkreber. Po kratki gozdni poti so se znašli na asfaltu na TREBELIŠKEM. Nekaj časa ob novih vikendih in zopet na stezo v gozd ter po pobočju na vrh nekdaj priljubljenega »MOTOCROSA«. Vmes smo kramljali si vzeli čas za sneg in poziranje ter slikanje. Tudi želje so bile po še daljšem pohodu. Toda dogovor je bil da bomo do 12 ure nazaj. Počasi smo se spuščali mimo slabo vzdrževanih in opuščenih »bajticah«. Kljub temu, da nekaterim niso delale nožne zavore smo brez težav ob 11.00 uri prečkali cesto pri »SKAZI«.

Prijetna družba, primerno vreme, sneg in led sta nas pripeljala do koca drugega pohoda.

Na občnem zboru pa lahko izoblikujete sklep o daljšem pohodu ali celo o pogostejših terminih.

Lepo je bit z vami.

Vaš Franci