Polžki

Četrtek, 17. september 2020, Velenje

POLŽKI v LUCIJI in na KORTAH

POLŽKI v LUCIJI in na KORTAH

Ujeli smo še zadnje druženje do 50 oseb na "ENEM KUPU". Vreme nam je bilo naklonjeno. Ena skupina se je namakala v LUCIJI, druga večja pa se je po prijetni senčni poti napotila iz SEČOVELJ v KORTE. To je največje naselje izolskega zaledja. Znano je predvsem z SLOVENJSKO LJUDSKO ŠOLO iz leta 1819, danes imenovana kot STARA ŠOLA KORTE. V sončnem travniku obdanem z oljkami in ŽIŽULAMI smo se okrepčali iz nahrbtnika. Po klepetu in domačimi dobrotami smo se spustili po sončni poti nazaj do morja. Počakali "KOPALCE" in se odpeljali do "EMONCA" v KOPRU. Sledilo je presenečenje za vse - nekaj od gostišča največ pa od našega kluba. Predvsem KUG in njegov tajnik je prejel gromek aplavz in zahvalo. Hitro smo se poslovili. Na avtobusu smo imeli še nekaj "MEDICINE", ki jo je prispevala neumorna Silva z svojo polno obletnico.Dobrote pa so prišle tudi od Olge in Bogota. Po obveznem postanku na TROJANAH smo se pred 20 uro zvečer varno vrnili v Velenje.
Od marca do septembra je bila dolga doba in prekinitev naših druženj.
Polžki smo vsaj 2 krat koristili vlak za POKORONSKI POST. Avtobus pa je le avtobus.

Bodite in ostanite zdravi FRANCI in SILVA

Foto. Marjan Š.